Zdrowie instant dla dzieci

Każdy kto ma dziecko chce dla niego jak najlepiej. Każdy świadomy rodzic wie, jak ważne jest żywienie naszych dzieci. Staramy się pilnować aby posiłki naszych maluchów były zbilansowane i przy tym smaczne. Staramy się zapewnić wszystkie składniki odżywcze. Niestety nie zawsze mamy czas przygotować pełnowartościowy zbilansowany posiłek.

Na półkach sklepowych możemy znaleźć ogromne ilości gotowej żywności dla dzieci. Najróżniejsze dania w słoiczkach, kaszki instant – niestety jest to żywność wysoko przetworzona – przez co ma obniżoną zawartość składników odżywczych.

1,2,3.. kaszka gotowa

Kasze i zboża są podstawą w piramidzie żywieniowej. Posiadają duże wartości odżywcze ze względu na dużą zawartość węglowodanów, cynku, żelaza, krzemu, witamin z grupy B i wapnia. Ze względu na dużą zawartość błonnika mają też działania oczyszczające organizm ze zbędnych produktów przemiany materii. Musimy jednak pamiętać, że te wartości mają pełne ziarna zbóż. Niestety kasze wymagają przynajmniej 15 minutowej obróbki cieplnej – a wiadomo jak mamy mało czasu – szczególnie rano, gdy chcemy przygotować pożywne śniadanie dla dzieci.

Na szczęście na rynku pojawiły się niedawno kaszki Helpa. Kaszki helpa produkuje polska firma. Składają się one ze specjalnie wyselekcjonowanych zbóż, przygotowanych w taki sposób, by wymagały gotowania jedynie 2-3 minuty. Nie są to kaszki błyskawiczne, jednakże czas gotowania jest bardzo krótki, a substancje odżywcze pozostają w bardzo wysokim stężeniu, dlatego jest to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy szukają pożywienia wysokiej jakości, które można przygotować w szybki i wygodny sposób.

Do wyboru do koloru

Kaszki helpa mają jeszcze jeden olbrzymi atut, który niezaprzeczalnie wyróżnia je na rynku.  Są to zboża, które używają. Oprócz tak popularnego owsa, manny,orkiszu i gryki znajdziemy tu samopsze, amarantus, jęczmień, proso, żyto czy mało znaną samopszę i płasoturkę. Zboża pochodzą z upraw ekologicznych.

Kaszki Helpa są proponowane w różnych wariantach i połączeniach zbóż. Co ważne nie posiadają one dodatków takich jak mleko modyfikowane, czy cukier – dzięki temu sami możemy zadecydować, w jaki sposób podać kaszkę.

Aby jednak śniadanie nie było nudnym posiłkiem Helpa przygotowała dodatki do kaszek w postaci sproszkowanych, liofilizowanych owoców i warzyw. Liofilizacja jest sposobem przetworzenia produktów, który pozwala na zachowanie największej ilości substancji odżywczych, przy wygodzie przechowywania. Owoce te są świetnym sposobem na wzbogacenie dania oraz dodania cudownego koloru.

Łyżki Smaku, Czy Różdżki smaku dysponują takimi smakami jak:

  • malina
  • jagoda
  • truskawka

Czy też zaskakującymi połączeniami takimi jak:

  • owoce leśne
  • truskawka, burak i jeżyna
  • jabłko, gruszka i pietruszka
  • dynia, brzoskwinia

Dzięki tym produktom, możemy samodzielnie stworzyć połączenia smaków i stworzyć kompozycję, która najlepiej będzie odpowiadała naszemu dziecku,

Kaszki Helpa są doskonałą alternatywą dla tych, którym zależy na smacznym, pożywnym i odżywczym śniadaniu